11 июня, 2022
«Проблеми харчової поведінки – дізнатися та перемогти! Погляд психоаналітичний. Погляд медичний.»
МІПСК запрошує всіх бажаючих дізнатися про розлади харчової поведінки з погляду психоаналізу та з медичної позиції. Чекаємо також зацікавлених фахівців, представників батьківської спільноти та громадських організацій взяти участь у нашій конференції з циклу: «Психосоматичний фокус. Правдиво про хвороби.»
Тема, яку представляємо до розгляду: «Проблеми харчової поведінки – дізнатися та перемогти! Погляд психоаналітичний. Погляд медичний.»
Метою данного заходу буде спроба звернути увагу на те, чому всі доводи та аргументи: взяти себе в руки, потрібно схуднути (поправитися), правильно харчуватися, змінити режим, корисно для здоров'я тощо. працюють чи короткий час, чи зовсім не працюють! Якби суть проблеми в РПП полягала в дисциплінуючому підході "є — не є", "нормально — багато/мало", питання справді вирішувалося б дієтою, контролем, здоровим глуздом.
РПП належить до розладів психогенного характеру, що означає психічне походження. Звертаючись саме до свідомої частини, несвідомі стимулятори такої поведінки або можуть бути частково усвідомлювані, або зовсім залишаються за кадром. Для роботи з кореневою проблематикою необхідна і психотерапевтична робота, і якісний медичний супровід.
Ще одне завдання нашої конференції – спроба об'єднати та інтегрувати ці важливі підходи, не схиляючись ні до одного, ні до іншого полюсу. І для послідовних стійких внутрішніх змін, які згодом позначаться і зовні, потрібна висока зацікавленість у змінах та готовність до тривалої співпраці.
Лагутіна Тетяна - психоаналітичний психотерапевт. Викладач МІПСК, дійсний член ПСУПаС. Фахівець Європейської Конфедерації психоаналітичних психотерапій.
Тема: «Це моє тіло ..... і я можу робити з ним що хочу!»
У доповіді розглядаються патологічні форми поводження з тілом, такі як самоушкоджуюча поведінка, а також виникнення психосоматичних страждань. Розглядаючи приватні форми порушення психосоматичних відносин, доповідь приділяє увагу різним аспектам і сенсам цих форм як у нормі, і при спотвореннях психосоматичного функціонування (сімейна динаміка, відносини матері та доньки, латентно - інцестуозні стосунки з батьком тощо).
Полякова Наталія - психолог, психоаналітично-орієнтований психотерапевт, дійсний член ПСУПаС, викладач МІПСК.
Тема: «Що побачимо у глибинах РПП?
Внутрішні фактори зовнішніх розладiв."
Які емоційні процеси зазвичай спостерігаються у людей із розладом харчової поведінки? Який стан їхньої душі? Коли в основі проблематики лежить комплекс несвідомих зв'язків, причин, конфліктів (внутрішніх і зовнішніх), які мають поки що незрозумілі для людини причини і мотиви, саме з ними і потрібно працювати. А точніше – і з ними також, маючи при цьому на увазі ступінь страждань та порушень людини, щоб своєчасно допомогти об'єднавши зусилля з іншими спеціалістами, або профілактично. Орторексія – це не завжди про модну особливість, а дуже часто про порушення відносин із їжею.
Хабазня Тетяна - лiкар-дієтолог, спеціаліст центру дієтології “ArtDiet”, член асоціації дієтологів України.
Тема: «Коли їжа – проблема!»
7% "просто дієт" переростають у розлад харчової поведінки. РПП впливає на здоров'я, якість життя та його тривалість.Їжа в житті людини виконує кілька функцій, проблеми починаються, коли їжа перестає виконувати одну з функцій і якщо це не помічати і не вирішувати проблему, можна дійти до розладу харчової поведінки.
Формат Он - лайн.